Loading Events
15
juuli
Reede

Läbi kõigi elude ma otsin sind…

15. juuli 2022 kell 19:00 - 20:50
19€ – 24€
  • This event has passed.

Lavastus tööpealkirjaga “Kass maandub alati käppadele” – on tragikoomiline fantaasia Maria Budbergi, kes on tuntud ka, kui Mura Zakrevskaja, eluloo motiviidel. See pole biograafiline lavastus. See on müstika ja koomilise farsi elementidega fantaasia sellest, mis on armastus tõeliselt raskete katsumuste ajajärgul. Kuidas seonduvad armastus ja elementaarne soov ellu jääda.

Lavastuses esinevad episoodiliste tegelaste hulgas mitte ainult kuulsad mehed Maksim Gorki ja Herbert Wells, kes kangelannat armastasid, vaid ka fantaasiakujud NSVL vastuluure ülematest Saksamaal ja Suurbritannias. Kohtunikud, kes lahutasid peategelast tema meestest, aga ka Maria Budbergi lapsed. Küsimus kas ta armastas kedagi, või ainult kasutas inimesi ära läbib kogu lavastust, kuid ühest vastust ei saa. Tähtsaim on, et vaataja jääks pärast etendust mõtlema ka oma suhete üle lähedastega.

Lavastaja DAMIR SALIMZIANOV (Udmurtia). Kunstnik RIINA VANHANEN. Valguskujundus PRIIDU ADLAS. Muusikaline kujundus ARDO RAN VARRES. Tõlk TIIT ALTE. Laval JANE NAPP (Endla Teater),  KRISTO VIIDING (Eesti Draamateater), PIRET KRUMMMARTIN KÕIV ja KRISTJAN SARV.
Details
Date: 15. juuli 2022
Time: 19:00 - 20:50
Cost: 19€ – 24€
Venue
Venue Name: Mäetaguse kirvehall
Address: Tamme 17
Mäetaguse vald, Ida-Viru maakond Eesti