Läbi kõigi elude ma otsin sind…

Läbi kõigi elude ma otsin sind…

Suvine uuslavastus on tragikoomiline fantaasia Maria Budbergi, kes on tuntud ka, kui Mura Zakrevskaja, eluloo motiviidel. See pole biograafiline lavastus. See on müstika ja koomilise farsi elementidega fantaasia sellest, mis on armastus tõeliselt raskete katsumuste ajajärgul. Kuidas seonduvad armastus ja elementaarne soov ellu jääda. Lavastuses esinevad episoodiliste tegelaste hulgas mitte ainult kuulsad mehed Maksim Gorki ja Herbert Wells, kes kangelannat armastasid, vaid ka fantaasiakujud NSVL vastuluure ülematest Saksamaal ja Suurbritannias. Kohtunikud, kes lahutasid peategelast tema meestest, aga ka Maria Budbergi lapsed. Küsimus kas ta armastas kedagi, või ainult kasutas inimesi ära läbib kogu lavastust, kuid ühest vastust ei saa. Tähtsam on, et vaataja jääks pärast etendust mõtlema ka oma suhete üle lähedastega.

 

Damir Salimzianovi esimene lavastus Eestis “Praegu pole aeg armastamiseks” on siiani suur publikulemmik ja oli nomineeritud Eesti teatriauhinnale 4 erinevas kategoorias.

 

Lavastaja
DAMIR SALIMZIANOV (Udmurtia)
Kunstnik
RIINA VANHANEN
Valguskujundus
PRIIDU ADLAS
Muusikaline kujundus
ARDO RAN VARRES
Tõlk
TIIT ALTE
Etenduse juht
GRETE KUNGLA
Laval
JANE NAPP (Endla Teater)
KRISTO VIIDING (Eesti Draamateater)
PIRET KRUMM
MARTIN KÕIV
KRISTJAN SARV
Esietendus 6. juulil 2021 Tõstamaa mõisas
Etenduse kestus 1 tund ja 50 minutit

Elas kord naine, kes pika elu jooksul jõudis käia ära siin-seal ja seitsme mere taga, armuda ja saada lapsi, matta mehe ja armastada veel mitut. Seda, et ta päriselt surnud pole, näitab see, et lühikese aja jooksul esietendub Eestis temast korraga kaks lavastust. Tõsi, selle kokkulangevuse taga on nii pandeemilised kui ka juhuslikud olud, aga ühes korralikus muinasjutus elustuvadki võimalused, mis on vähem tõenäolised kui lotovõit.

Info