Kuningas sureb

Kuningas sureb
Kuningas sureb
Kuningas sureb

Kuningas sureb

Inspireerituna E.Ionesco ja S. Becketti loomingust sünnib Homayun Ghanizadeh´il koostöös R.A.A.A.M.-iga uus lavastus „Kuningas sureb“.
Absurditeatri ühel loojal Eugène Ionescol on sel aastal 100. sünniaastapäev.

Vastavalt Kuninga käsule kõnnivad lossielanikud katkematult mööda nelinurga kujulist trajektoori ja järgivad kõiki juhiseid ja seadusi, mis Tema on pidanud oluliseks aja jooksul kehtestada. Nad on unustanud kõik oma head mälestused. Ja kui neile midagi minevikust meenubki, siis ei leidu selle kohta ometi ühtegi kindlat tõestust ega dokumenti ning keegi lossielanikest ei tea, miks nad peavad käima nelinurga kujulist trajektoori.

2010. aastal lavastas Homayun Ghanizadeh Püha Katariina kirikus „Antigone”, mis kujunes väga edukaks ja mida on nüüdseks mängitud ka mitmel teatrifestivalil. Fadjr-i festivalil 2011 Teheranis sai Elina Reinold parima naisnäitelja auhinna.
Homayun Ghanizadeh on üks parimaid Iraani lavastajaid. Ghanizadeh´ lavastajaisiksust iseloomustavad jõulised sõnumid, tugevad kontseptsioonid ja poeetilised kujundid. Juba oma teise töö („Daidalos ja Ikaros“) eest pärjati ta 2007. aastal parimaks Iraani lavastajaks.
Lavastus “Kuningas sureb” osales Delhi Art festivalil 2012 ja Fadjr festivalil Teheranis 2014

 

Loe lisaks
Kristel Kossar, Postimees, 17.02.12
Margus Mikomägi, Postimees, 17.02.12

Autor, lavastaja
HOMAYUN GHANIZADEH (Iraan)
Kunstnik
INGA VARES
Etenduse juht
KRISTIN VILJAMAA
Laval
ELINA REINOLD
KÜLLI REINUMÄGI
MARGUS PRANGEL
RAIVO E. TAMM
EGON NUTTER

Esietendus 15. veebruar kell 19.30 Kanuti Gildi SAALis

Info