HIV

HIV

“HIV” on lavastus, mille tekst sündis proovide käigus näitlejate ja lavastaja improvisatsioonidest ja sai päris valmis etenduste ajal. Analoogsed on olnud ka Merle Karusoo mitmed varasemad lavastused – rohkem kui 20 aastat tagasi Noorsooteatris tehtud “Olen 13-aastane” ja mõne aasta eest Draamateatris mängitud “Kured läinud….”.
“HIV”-i aluseks on psühholoogide uurimused noorte teadmistest seksuaalsusest, AIDSist ja narkootikumidest. Lavastuse sünni juures olid konsultandid Assotsiatsioonist Anti-AIDS Eesti ning intervjuusid tehti nii õpilaste kui arstidega.

Lühidalt lavastuse sisust: Koolipeolt tulles leiavad neli kaheksanda klassi poissi tänavalt 13-aastase tüdruku, kes on endal veenid läbi lõiganud. Nad viivad ta haiglasse. Nädal hiljem selgub, et tüdruk on HIV postiivne ja poisid peavad kuue nädala pärast igaks juhuks – kuigi nakatumisoht on imepisike – minema HIV-testi tegema. Kuidas elada see aeg? Kellele rääkida? Kuidas kaitsta end HIV-i eest? Kuidas elada HIV-iga? Mis saab poistest? Mis saab tüdrukust?

Autor, lavastaja
MERLE KARUSOO
Kunstnik
SILVER VAHTRE
Projektijuht
MÄRT MEOS
Laval
KARIN LÄTSIM
ALO KÕRVE
KAROL KUNTSEL
ANTI REINTHAL
OTT AARDAM
Esietendus 9.mail 2002
Info