Loading Events
11
aprill
Esmaspäev

Lotman

11. apr. 2022 kell 19:00 - 20:45
19€ – 24€
  • This event has passed.

Lotman, grandioosne figuur ja seda eelkõige meie, inimeste jaoks, kes elavad praegusel ajal. Etenduse loomine tema loengute, päevikute ja mälestuste motiividel – see on katse teha kaitsesüst meie kaasajale, lõhestunud ja ühtsuse kaotanud ajale. Süst, selle imelise isikliku jõuga, mida Lotman omas ja millega õpetas. Etenduses toimub ajamontaaž. Lotman Tartust on laval koos tegelaste ja raamatukangelastega, kes said tema uurimisobjektideks. Lotmani juurde tulevad teed jooma Puškin ja Lenski. Ja vastupidi Lotman läheb laval dekabristide juurde, kes poodi Senati väljakul üles. KGB, kes korraldas Lotmani juures läbiotsimise, käib ühte jalga 18. sajandi salapolitseiga, kes viis Radištševi enesetapuni. Meie etendus, see on katse näha ühe inimese saatuses kogu inimkonna saatust. Üks peamisi Lotmani intuitsioone oli kõige selgitamise võimalikkus, kõiksuse mõistmine, maailma riiulitele paigutamise võimalikkus. Aga kuidas selgitada Teist Maailmasõda, nälga, sõdu, Tšehhoslovakkiat, sündmusi Eestis 90-ndatel? Kuidas selle maailmakatastroofid suhestuvad Jevgeni Oneginiga? Kuidas selgitada selgitamatut?
Semiootika on teadus märkide süstematiseerimisest. Aga kuidas süstematiseerida kaost? Lotmanil on vastused olemas. Lotman, see on kingitus meile, kingitus kaasajale ja meie kätes on ülesanne asuda temaga vestlusse, et elu kaosega toime tulla.

Autor-lavastaja ALEKSANDER PLOTNIKOV (Venemaa). Kunstnik KONSTANTIN SOLOVEV (Venemaa). Videokujundus LAURA ROMANOVA (Vaba Lava). Laval IVO UUKKIVI (Draamateater), SIMEONI SUNDJA, MARTIN KÕIV, MAILI METSSALU, RAGNAR UUSTAL.

Esietendus J.Lotmani 100. sünnipäeva-aastal, 28.02.2022 kell 19, Vaba Lava Narva teatrikeskuses.

 

Kestus 1h 50min

Details
Date: 11. apr. 2022
Time: 19:00 - 20:45
Cost: 19€ – 24€
Event CategoryLotman
Venue
Venue Name: Vaba Lava
Address: Telliskivi 60a, C1
Tallinn,