Loading Events
25
juuli
Esmaspäev

Diktaator, naljamees ja liiderdaja

25. juuli 2022 kell 19:00 - 20:30
19€ – 24€
  • This event has passed.

Narva Punase Risti laagris viibis peale esimest maailmasõda palju tuntud ajaloolisi isikuid. Paljud neist suundusid hiljem läbi Eesti oma kodumaale. Etendus “Diktaator, naljamees ja liiderdaja” on fantaasia kahe selles laagris viibinud hämmastava inimese kohtumise teemal, need on Jaroslav Hašek (tuntud humorist) ja Josip Broz Tito (tulevase kommunistliku Jugoslaavia liider). Need kaks inimest olid laagris 1920. a. Hašek elas peale seda vaid kolm aastat, Broz Tito tervelt kuuskümmend.

Kas nad ka tegelikkuses kokku puutusid pole teada. Aga etenduses nad kohtuvad ja tutvuvad. “Diktaator, naljamees ja liiderdaja”, on irooniline fantaasia, mis annab võimaluse nende nii erinevate inimeste dialoogide ja mõtiskluste jaoks maailmast, sõjast, armastusest, inimelu hinnast ja paljust muust. Peale intellektuaalse meelelahutuse provotseerib niisugune etendus ka huvi piirilinna Narva ajaloo vastu . Selle vastu, millised huvitavad isiksused seal on viibinud, ja kuidas kajastus nende sealviibimine, nii Narva ajaloolise arengu jaoks, kui ka nende isiksuste endi arengu jaoks.

Autor-Lavastaja DAMIR SALIMZIANOV (Udmurtia). Kunstnik RIINA VANHANEN. Valguskujundus PRIIDU ADLAS. Muusikaline kujundus ARDO RAN VARRES. Tõlk TIIT ALTE. Laval KRISTO VIIDING (Eesti Draamateater), ELINA REINOLD ja MARTIN KÕIV.

Esietendus 11.07 2022 Mäetaguse kirvehallis, Ida-Virumaal.

Details
Date: 25. juuli 2022
Time: 19:00 - 20:30
Cost: 19€ – 24€
Venue
Venue Name: Tõstamaa mõis
Address: Kalli maantee 13 Pärnu Maakond 88101 Eesti