Loading Events
17
juuli
Esmaspäev

Diktaator, naljamees ja liiderdaja

17. juuli 2023 kell 19:00 - 20:30
23€ – 27€
  • This event has passed.

Etendus “Diktaator, naljamees ja liiderdaja” on humoorikas fantaasia kahe hämmastava inimese kohtumise teemal, need on Jaroslav Hašek (tuntud humorist) ja Josip Broz Tito (tulevase kommunistliku Jugoslaavia liider). Ja loomulikult, saavad kõik aru, et kaks suurt inimest, said kohtuda vaid ühes kohas. Prostituudi juures. 

“Kirjandusõpetaja Maria pole muidugi ajalooline isik, ent just tema juhatab kindla käega oma “töötoas” toimuvat ja nii saab lavalolijaist hetkeks sõpruskond, teatavas mõttes ehk perekondki, tänu millele võimendub lavastuse ülimalt nüüdisaegne põhiteema,” kirjutab Jaak Allik.

Kas nad ka tegelikkuses kokku puutusid pole teada, aga etenduses nad kohtuvad ja tutvuvad. Lavastus “Diktaator, naljamees ja liiderdaja” annab võimaluse nende nii erinevate inimeste dialoogide ja mõtiskluste jaoks armastusest, maailmast, sõjast, inimelu hinnast ja paljust muust. 

Autor-Lavastaja DAMIR SALIMZIANOV (Udmurtia). Kunstnik RIINA VANHANEN. Valguskujundus PRIIDU ADLAS. Muusikaline kujundus ARDO RAN VARRES. Tõlk TIIT ALTE. Laval KRISTO VIIDING (Eesti Draamateater), ELINA REINOLD ja MARTIN KÕIV.

Etendus kestab 1 tund ja 30 minutit, ilma vaheajata.

Details
Date: 17. juuli 2023
Time: 19:00 - 20:30
Cost: 23€ – 27€
Venue
Venue Name: Kernu mõisa küün
Address: Kohatu Harjumaa 76304 Eesti
+ Google Map