Loading Events
19
märts
Pühapäev

Audients

19. märts 2023 kell 19:00 - 20:35
14€ – 18€
  • This event has passed.

Narva etendusele on organiseeritud teatribuss, mis võtab peale ja toob tagasi järgmistest kohtadest: Kiviõli, Jõhvi, Kohtla-Nõmme, Toila ja muud Ida-Virumaa asulad. Teatribussile registreerimine kaisa.pukk@toila.ee. Bussipileti hind 5€.

Nädal enne esietendust, kõige pöörasemal peaproovide perioodil, külastab teatrijuhti (Priit Võigemast) veider uurija (Henrik Kalmet) ühe salapärase süüasjaga, millel nimeks “Teatritoimik”. Algab pingeline ja samas absurdne ülekuulamine, kus väga kiiresti hägustub, mis süüasjaga on üldse tegemist, kes keda süüdistab ning millega seoses. Mis on päriselt ja mis mängult?

Tundub pealtnäha lihtne lugu võimu ja vaimu omavahelistest suhetest ning vastuoludest, aga lähemal vaatlusel hakkavad hargnema erinevad tasandid.

Veidi Kafkalik vaade jaburasse bürokraatlikku masinavärki ja selle koomiline kokkupõrge boheemlasliku ning maagilisena näiva teatrimaailmaga. Kas need maailmad või need kaks ootamatutel asjaoludel kokku saanud inimest on üldse nii erinevad, kui esmapilgul tundub?

Ja et vinti veelgi peale keerata, tulevad mängu ka meelemürgid.

“Audients” või täpsemalt öeldes “Vaclav Haveli Audients”, on kaasaegse Kosovo näitekirjaniku Jeton Neziraj värske lavalugu, mis on kõvasti inspiratsiooni saanud Vaclav Haveli 1975ndal aastal ilmunud näitemängust “Audients”.

Autor JETON NEZIRAJ. Lavastaja MADIS KALMET. Kunstnik JAANUS LAAGRIKÜLL. Valguskujundus PRIIDU ADLAS. Muusikaline kujundaja PEETER KONOVALOV. Laval PRIIT VÕIGEMAST ja HENRIK KALMET.

Details
Date: 19. märts 2023
Time: 19:00 - 20:35
Cost: 14€ – 18€
Event CategoryAudients
Venue
Venue Name: Vaba Lava Narva Teatrikeskus
Address: Linda 2
Narva, Ida-Virumaa Eesti