«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv

Uudised

12/08/2016 14:22  Esietendus "VANAPAGAN" 13.08
 | Uudis on aegunud: 08/31/2016 08:00

PRESSIKAS

R.A.A.A.M-i teatrisuve lõpetab lavastus “Vanapagan”, mis esietendub 13. augustil Kernu mõisa küünis.
Kokku saavad A. H. Tammsaare romaanist „Põrgupõhja uus Vanapagan” tuntud tegelased, Eesti näitlejad ja Jakuutia lavastaja Sergei Potapov. Vanapaganat mängib Ivo Uukkivi, Antsu Martin Kõiv. Jumal nähtavalt lavale ei jõua, nagu Tammsaarelgi.
Lavastaja ja dramaturgi tahtel on maarahva lugu tõstetud tänasesse linnastunud maailma, kus valitseb raha eest ja pärast teeme kõike moraal. Kuhu satub Vanapagan, tulles 21. sajandi teise kümnendi keskel põrgust maa peale õndsaks saama? Mis maa see on?
Sellist Jürkat pole varem Eesti teatri lavadel nähtud. Ehmatav, traagiline ja naljakaski... Sentimentaalne, lüüriline draama, sõnastab lavastaja ise laval vaatajate ees lahtirulluva. Lavastus lõpeb õnnelikult.
Lisaks Uukkivile ja Kõivule mängivad Liisa Pulk, Elina Reinold ja Sulev Teppart. Lavastuse kunstnik on Ervin Õunapuu. Soovitatav vaatajavanus 16+…
Kernu mõisa küün on uus suvise mängukoht. Ainult 35 kilomeetrit Tallinnast Pärnu poole. Tulnutele on avatud mõisa kohvik “Ludvig”.
"Vanapaganat" mängitakse ainult 11 korda – 13. augustist kuni 29. augustini
“Vanapagan” on Jakuudi šamaanlavastaja Sergei Potapovi juba teine pöördumine eesti klassika poole. Eelmisel suvel esietendus Viinistul ajatundlik ja publikumenukas August Kitzbergi „Libahunt”.
R.A.A.A.M-il on sel suvelõpul publiku soovi mängukavva lisatud kümme “Vannutatud neitsite” etendust Telliskivi Loomelinnaku kollases saalis. “Vannutatud neitsites” mängib eri põlvkondadest naisnäitlejate suurepärane kooslus – Ülle Kaljuste, Kaie Mihkelson, Inga Salurand (kõik Draamateater), Riina Maidre, Lii Tedre ja Külli Reinumägi. Etendused toimuvad 18. augustist kuni 30. augustini.
Veel aga esietendub 28. augustil “Agamemnon”(tööpealkiri) , mis on Raimo Passi esimene monolavastus. See on R.A.A.A.M.i esimene esietendus välismaal, sest esietendus toimub Teheranis Tamashakhane teatris, kus 2012. aastal toimus legendaarne “Antigone” gastroll. Lavastaja Homayun Ghanizadeh. Eesti publik näeb lavastust novembris.

Tänavust menulavastust “Aleksei Karenin” näeb uuesti järgmisel suvel Tapa raudteejaamas.

 
Kasutaja R.A.A.A.M. foto.