«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv

Uudised

28/07/2014 15:50  ESIETENDUB SUVELAVASTUS VEND VAHINDRAST
 | Uudis on aegunud: 08/18/2014 08:00
Vend Vahindra, kodanikunimega Karl Tõnisson alias Karlis Tennisons oli 1920ndate aastate Eestis tähelepanuväärne tegelane, "paljasjalgse Tõnissoni" hüüdnime all tuntud seikleja, veidrik ja tihtipeale rahva pilkealune. Samas oli ta üks esimesi läänlasi, kes möödunud sajandil budistliku kerjusmunga eluviisi omaks võttis. Kirgliku ja radikaalse antikristlasena kuulutas ta end Baltimaade budistlikuks peapiiskopiks ja unistas õndsast Pan-Baltoonia ilmariigist. Siitilmast lahkus Vahindra 1962. aastal Birmas ja kuulutati peale seda bodhisattvaks, olles nõnda esimene ja siiani ainus eesti päritolu budistlik pühak.
See on lugu mehest, kes ei mahu kuidagimoodi teistele mõistetavatesse raamidesse, kuid kes ei lase end sellest heidutada, vaid jätkab veel suurema pühendumuse ja kirega oma nägemuse elluviimist, sünnitades niimoodi endast värvikaid legende.
Autoriks on Mihkel Seeder Drakadeemiast, lavastajaks Taago Tubin Ugala teatrist, kunstnikuks Liisa Soolepp. Mängivad Tarvo Vridolin, Tanel Ingi, Janek Vadi ja Kristian Põldma Ugala teatrist ning Karl-Edgar Tammi, Kristjan Lüüs ja Lauri Mäesepp Viljandi Kultuuriakadeemia teatriõppe 10. lennust.
Etendused toimuvad Eesti Maanteemuuseumis, Varbusel 1., 2., 7., 8., 9., 13., 14., 15., 16. ja 17. augustil algusega kl. 20:00. 
Etendus toimub vabas õhus ja kestab ca. 2:45
NB! Ei ole soovitatav alla 6 aastastele lastele!

Piletid (16.-/13.-) müügil Piletilevis, Piletimaailmas ja kohapeal, Maanteemuuseumis
Toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Maanteeamet ja Universaaluniversum
 
Lavastuse facebook: https://www.facebook.com/VagaVendVahindra
Lavastuse videotreiler: https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=EvY1wFS-62Y
Fotol nimiosatäitja Tarvo Vridolin


Kontakt:
Märt Meos
MTÜ R.A.A.A.M
mart.meos@mail.ee