«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv

Uudised

01/07/2013 13:57  "Mõnikord on kõik nii selge"

 | Uudis on aegunud: 08/01/2013 00:00
"MÕNIKORD ON KÕIK NII SELGE": uus lavastus Viinistul 28. juunist
 
28. juunil esietendus Viinistu Katlamajas Kertu Moppeli lavastus "Mõnikord on kõik nii selge", mis juulikuu jooksul annab sealsamas 18 etendust. Lavastuse toob välja R.A.A.A.M.
 
"Mõnikord on kõik nii selge" on Lavakunstikooli 23. ja 24. lennus õppinud sõpruskonna ühistöö, mis tõukunud huvist tajuhäirete ning tajuvõimaluste vastu ning pakub üht vaadet kontekstile, milles need meie tänapäevases elus avalduda võivad - maailmas, kus kõik on võimalik, olemas ja käepärast, kättesaamatuna näib ainult selgus, et ümbritsevast kuidagi aru saada. Siiski on säilinud usk, et selgus on mingil moel võimalik, sest mõnikord ju on kõik nii selge. Seda, kuigi segaduse hinnaga, ongi lavastus prooviprotsessi jooksul otsinud.
 
Lavastuse kunstnik on Arthur Arula, muusikaline kujundaja Lauri Kaldoja ning dramaturg Maria Lee Liivak, näitlejatena osalevad Maarja Mitt, Liisa Pulk, Katariina Ratasepp (VAT Teater), Roland Laos (Eesti Draamateater), Jüri Tiidus (Eesti Draamateater) ja Hendrik Toompere jr jr (Eesti Draamateater).
 
Viinistu asub Tallinnast ca 80 kilomeetri kaugusel, Pärispea poolsaare tipus. Et autod tühja ei sõidaks, pakutakse nelja pileti ostmisel viies tasuta, ning kes õhtul pärast etendust ei soovi kohe tagasi pöörduda, võib Viinistul telgi üles panna. Ettevõtmise juurde võiks kuuluda kindlasti ka Viinistu Kunstimuuseumi külastamine, kohapeal on ka restoran ning hotell.
 
Seni on R.A.A.A.M. Viinistul välja toonud näiteks sellised lavastused nagu "Külmetava kunstniku portree" (2004), "Põrgu wärk" (2005) „Eesti asi“ (2007), „Tühermaa“ (2011) jm. "Mõnikord on kõik nii selge" võtab väärt mängukoha üle ning kutsub publikut uuesti mereäärsesse Viinistu külla.