«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv

Uudised

23/04/2013 08:14  Suveetendused nüüd müügis!
 | Uudis on aegunud: 08/07/2013 08:00


Hristo Boytchevi „Titanicu orkester“ 
 
Lavastaja: Madis Kalmet
 
Kunstnik: Toomas Hõrak
 
Helilooja: Urmas Lattikas
 
Tõlkija Maia Soorm
 
Näitlejad: Elina Reinold, Argo Aadli (Tallinna Linnateater), Margus Prangel, Guido Kangur (Eesti Draamateater) ja Raimo Pass (Eesti Draamateater).
           
....eluheidikud vanas rauteejaamas ,ootams rongi, mis peatuks ja neidki ära viiks...paraku rongid seal enam ei peatu...tuleb leppida piskuga mis,rongiakendest pudeneb! -- Me kõik oleme ju teatud mõttes elureisijad mahajäetud jaamas ,ootamas seda "loteriivõitu" või imet ,mis meie unistused täide viiks ja uue TÕELISE eluga algust teha võimaldaks...Ja samas me ei pruugi ära tunda ,et see imetegija on tegelikult juba meie keskel , valmis meid uueks muutma ja päästma! Argine ja ülev on väga vaimukal viisil põimunud mõtlemisainet ja inimlikku soojust pakkuvas Bulgaaria näitekirjaniku H.Boytchevi näidendis "Titanicu orkester". (Ja sobivamat mängukohta sellel loole on raske ettekujutada, kui Tapa raudteejaam)

 


„Mõnikord on kõik nii selge“

 
Lavastaja: Kertu Moppel
Dramaturg: Maria Lee Liivak
Muusikaline kujundaja: Lauri Kaldoja
Kunstnik: Arthur Arula
Näitlejad: Hendrik Toompere jr jr (Eesti Draamateater), Jüri Tiidus (Eesti Draamateater), Roland Laos (Eesti Draamateater), Lauri Kaldoja, Katariina Ratasepp (Vat Teater), Maarja Mitt, Liisa Pulk.
 
Lavastuse algimpulss on neuroloog Oliver Sacksi raamat, mis kirjeldab erinevaid kummalisi tajuhäireid - need on ka kirjanduslikult värvikad lood, mis tõstatavad küsimuse: mis on õieti reaalsus.
 
Trupi moodustavad inimesed, kes mõni aasta tagasi Lavakunstikoolis koos õppisid ning pärast kooli lõpetamist on läinud laiali, teinud väga erinevaid rolle väga erinevates lavastustes, lugenud palju erinevaid raamatuid, käinud maailmas ringi ning õppinud edasi. See on see põlvkond, kes, olemata enam päris verinoor, sündis veel Nõukogude Liitu ja esimesena kasvas üles internetiga. Nende elu jooksul on aeg ja ühiskonnakorraldus teinud läbi järjest kiiremaid ja absurdistlikumaid muutusi, ja nüüd on nad kokku tulnud, et iseendale ja üksteisele mõtestada neid maailmu, milles nad elanud on - tõlkida iseenese kogemused improvisatsiooniks, teoreetiline taust julge joonega fantaasiaks ja tajumehhanisme uurides püüda mõista, mis maailm see on, mille tajumisega on vastamisi nii nemad ise kui inimene üldse.
Selleks valisid nad ruumi, mis on nende kõikide jaoks võrdselt võõras
- et pärast teatrisüsteemi lähemat silmitsemist nii Eestis kui võõrsil otsida ja järgida seda oma teatriausust ja -teed, väljendusvahendeid, stiili.
 
" Mõnikord on kõik nii selge " on naljakas, aga võib-olla pigem pisut hämmeldunud moel, nagu siis, kui miski tundub, aga õieti ei tea, mis siis on päriselt. Ja kui mees peab oma naist kübaraks, siis võib-olla on tegelik probleem kübaras, kes arvab, et ta on naine?
Piletid Piletimaailmas ja Piletilevis. Kui ostad eelmüügist neli piletit saad viienda lisaks.
www.raaam.ee